Çerez Örnek
canlı destek

Nihal Petek Boyacı Gülenç

@twitter.com/npetekboyaci
 
Hakkında
Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda tamamlayan Nihal Petek Boyacı, 2003 yılında mezun olduktan sonra Kocaeli Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimi’ne başlar ve 2006 yılında Yüksek Lisans Eğitimi’ni tamalar. 2013’te Uludağ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe Anabilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı. 
2006-2007 yılları arasında Uludağ Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra 2007-2013 yılları arasında yine Uludağ Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak kariyerine devam etmiştir. 2013-2015 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam eder. 2015’ten 2018’e kadar İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Edebiyat Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. Olarak ders vermeye devam eden Nihal Petek Boyacı şu an aynı fakültede Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Çalışmaları daha çok Felsefe Tarihi, İlkçağ Felsefesi, Çocuklar için Felsefe ve Eski Yunanca alanlarındadır.
1. Ulusal Çağdaş Siyaset Felsefesi Sempozyumu Bilim Kurulu üyeliği ve Birinci Uluslararası Felsefe Kongresi “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” Düzenleme Kurulu üyeliği sıfatları ile önemli projelerde de görev almıştır.
 
 
Çevirileri
Platon: Ion (2011)
Platon: Lysis (2007)
Çeviri Editörlüğünü Yaptığı Eserler
Düşünmeyi Dönüştürmek -İlk ve Orta Sınıflarda Felsefi Sorgulama (2017)
Kaynakça
http://aves.medeniyet.edu.tr/petek.boyaci/yayinlar 
 
 
Kaynakça
http://aves.medeniyet.edu.tr/petek.boyaci/yayinlar [Erişim: 27.11.2018]
 
 

Yazan

Furkan Aka


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ